Jan 23 2019 11:17
Ferah Sabirqizi
Views: 356

Amerikanın kinoincəsənət və elm akademiyası “Oskar” mükafatına namizədlərin adlarını elan edib. Mərasim qurumun rəsmi “YouTube” səhifəsində canlı yayımlanıb.

Ən yaxşı film:                                                                           Ən yaxşı rejissor

“Yaşıl kitab”                                                                              Alfonso Kuaron (“Roma”)

“Ulduz doğulub”                                                                      Adam Makkey (“Hakimiyyət” ) 

“Bohemiya Rapsodiyası”                                                        Spayk Li (“Qara klan üzvü” ) 

“Favorit”                                                                                 Pavel Pavlikovski (“Soyuq müharibə” )

“Roma”                                                                                   Yorqos Lantimos (“Favorit” )

“Qara Bəbir”

“Hakimiyyət”

“Qara klan üzvü”

 

Ən yaxşı aktrisa                                                                      Ən yaxşı aktyor                    

Yalitsa Aparisio (“Roma”)                                                         Kristian Beyl (“Hakimiyyət”)

Melissa MakKarti (“Məni bağışlaya bilərsiz?”)                         Bredli Kuper (“Ulduz doğulub”)

Ledi Qaqa (“Ulduz doğulub”)                                                   Viqqo Mortensen (“Yaşıl kitab” )

Qlenn Klouz (“Arvad”)                                                             Rami Malik (“Bohem Rapsodiyası”)

Oliviya Kolman (“Favorit”)                                                      Uillem Defo (“Van Qoq. Əbədilik Astanasında”)

 

Ən yaxşı ikinci plan aktrisası

Reyçel Vays (“Favorit”)

Recina Kinq (“Ağaclar danışa bilsəydi”)

Emma Stoun (“Favorit”)

Emi Adams (“Hakimiyyət”)

Marina De Tavira (“Roma”)

Ən yaxşı ikinci plan aktyoru

Adam Drayver (“Qara klan üzvü”)

Maherşala Əli (“Yaşıl kitab” )

Sem Elliott (“Ulduz doğulub” )

Semi Rokuell (“Hakimiyyət”)

Ən yaxşı film musiqisi

“Bil-strit danışa bilsəydi”

“İtlər adası”

“Meri Poppins geri dönür”

“Qara bəbir”

“Qara klan üzvü”

Ən yaxşı qısametrajlı film

“Heyvanların davranışı”

“Günortanın sonları”

“Bir balaca addım”

“Bao”

“Həftəsonları”

Ən yaxşı cizgi filmi

“Gələcəkdən gəlmiş Miray”

“Ralf İnternetə qarşı”

“Hörümçək adam: kainatdan keçərək”

“Super-ailə 2”

“İtlər adası”

Ən yaxşı xarici dilli kinofilm

“Kapernaum”

“Roma”

“Mağaza oğruları”

“Soyuq müharibə”

“Geri dönüb baxmaq!”

Ən yaxşı vizual effektlər

“Kristofer Robin”

“Qisasçılar: Sonsuzluq müharibəsi”

“Birinci oyunçu hazır ol!”

“Xan Solo: Müharibə oyunları: Hekayələr”

“Ayda olan adam”

Laureatların mükafatlandırma mərasimi fevralın 24-də Los-Anceles şəhərinin “Dolbi” teatrında baş tutacaq. Hələlik tədbirin aparıcısının kim olacağı açıqlanmır. 2018-ci ilin dekabr ayında Kevin Hart sosial şəbəkələrdə yazdığı homofob şərhlərdən sonra düşən qalmaqala görə mükafatlandırma mərasimini aparmaqdan imtina etmişdi.

Ən yaxşı film nominasiyasında “Oskar”a namizəd olan filmlərdən birinin treylerini təqdim edirik:


Create Account



Log In Your Account